Juniori prvaci skupine Jug!

Subota u Hercegovcu, sve se već unaprijed zna, naši juniori su PRVACI i svaki zaljubljenik u nogomet iz sela je danas došao pozdraviti naše mladiće na tribine. Trebalo je i odraditi tu utakmicu, taj Garić koji nam uvijek uzima bodove godinama i godinama unazad. 13:30h i krenula je tekma. Miris janjetine se širi selom, a dečki igraju...Naši otvaraju bolje, David i Fićo dirigiraju cijelim terenom i guraju naše napadače u prilike, ali bezuspješno.Igralo se 15-tak minuta i Garić sretno i spretno postiže gol za 0-1. Na tribinama je vladao optimizam u pozitivni rezultat i dalje smo gajili nade u pobjedu. Bili smo bolji, bolje igrali i vodili igru, ali na poluvrijeme se otišlo s vodstvom Garića od 0-1. Drugo poluvrijeme ista slika. Naši igraju, stvarno prelijepo za juniorski nogomet! Takva igra je okrunila plodom kad Luka Slivar u 60. minuti nakon odlične akcije zabija za 1-1. I dalje su dečki igrali prelijepo, no od silne želje da se pobjedi Garić, umjesto da se lopta spusti na zemlju i da igraju naš nogomet po zemlji i od noge do noge, počeli smo neke nepotrebne lopte ispucavati u napad, ne bili naši napadači nešto zabili.Imali smo brojne prilike, 1 na 1, izbijanja s gol crte i slično, ali nismo danas bili te sreće. Vrijedi pohvaliti i suca Vinkovića koji je izuzetno odradio cijelu utakmicu. Isto tako, cijela ekipa Garića je pokazala vrhunski nogomet i da je to bilo jako lijepo za gledati, nekoliko izuzetnih dječaka koji će jednog dana raditi dar-mar protivničkim obranama u seniorskom nogometu. Kraj utakmice, 1-1, Hajduk PRVAK i fešta može početi... I sad na kraju... Bravo za sve roditelje i druge koji su danas dali svoj obol fešti. Zar nije vrijedilo sve? Lijepo je bilo za vidjeti taj osmjeh roditelja na tribinama i nakon utakmice kad znaju da su njihova djeca No.1 u županiji. Hvala svima koji su ispratili financijski i na druge načine jer dan danas ništa nije lako. Dečki, od mene osobno, ali i od svih s kojima sam razgovarao, POKAZALI STE JAJA, GINULI NA TERENU, NAPRAVILI NEŠTO ŠTO SE GENERACIJAMA UNAZAD NE PAMTI !!! Svaka vam čast, kapa do poda, u ovoj juniorskoj ligi koja je napokon kvalitetna, pokazali ste da vrijedite. Bravo za upravu kluba koja je sve to ispratila, bravo za trenera Ivicu Horaka koji je dirigirao svime i svim navijačima, tatama, mamama i ostalim navijačima koji su ove mlade MUDANE pratili od prvog do zadnjeg kola, a znamo svi da nije bilo lako!!! Danas proslavite, popijte, pojedite, ma sve što ste si zamislili jer vidite sada da je sve ostvarivo!!! Za sezonu-dvije neki od vas će biti nositelji igre u seniorskom nogometu i ovo danas što ste napravili vam je samo poticaj da i dalje radite na sebi i svemu što nosi ovaj prelijepi sport, danas sutra ćete biti nositelji (a neki to već i jesu) igre seniorske momčadi. Za pobjede okretat će se gajbe i vjerujte mi da je jako lijepo biti prvi u nečemu, a vi to od danas znate!!! Dečki, za kraj... Danas ste učinili roditelje, susjede, rođake i sl. ponosnima. Ja sam osobno bio najponosniji na svijetu danas. Svima u ekipi još jednom svaka čast i takve igre i požrtvovnost očekujem i u seniorskom nogometu. DANAS SAM JAKO PONOSAN ŠTO SAM IZ HERCEGOVCA!!! ZBOG VAS MOMČINE MOJE!!!!

p.s. U ponedjeljak nas čeka izvlačenje. Naime prvak županije skupine Sjever je NK Bilogorac V.Trojstvo, te s njima razigravamo za prvo mjesto u cijeloj županiji. S tim kako sam vec spomenuo,u ponedjeljak je izvlačenje tko je prvi domaćin. Igraju se dvije utakmice, jedna u Trojstvu, jedna u Hercegovcu.